Historie společnosti se datuje od roku 1995. Firma Petr Čekal – ppi, vznikla s podnikatelským záměrem pasivní požární ochrany staveb a budov. V roce 2003 objem zakázek a prací vedl k založení paralelní společnosti PPI – protipožární dveře s.r.o. 

Od samého začátku společnost vyrábí protipožární dveře, ale zaměřuje se také na vývoj a výrobu nepožárních dveří. Po prvních úspěšných krůčcích s výrobou vlastních požárních dveří následoval slibný rozvoj firmy. Nejprve to byly ocelové plné požární dveře jednokřídlové i dvoukřídlové a požární revizní dvířka do instalačních šachet. Později se přidaly ocelové prosklené dveře, okna a stěny. Dalším výrobkem se stal poklop s požární odolností EI60DP1.

Tak jak rostly požadavky trhu na rozmanitost výrobků, vznikal postupně ucelený systém nabízející velkou škálu požárních uzávěrů stavebních otvorů. K původně pouze požárním vlastnostem výrobků se přidávaly postupně další jako např. zvuková neprůzvučnost.

V roce 2007 je dalším krokem profil s přerušeným tepelným mostem, se kterým jsme zdárně odzkoušeli a certifikovali prosklené výrobky s požární odolností EI30DP1. Za vývojovou perličku však považujeme revoluční novinku v oboru požárních uzávěrů. Jedná se o požární dveře s provětráváním pod obchodním názvem SIMPLEX, které byly v roce 2008 prezentovány na veletrhu FOR – ARCH Praha. Tímto výrobkem jsme se stali první společností nejen v ČR, ale i v Evropě, která má vyzkoušený protipožární uzávěr se systémem padací klapky jako vnitřního uzávěru při požáru.

Postupně byl z procesu výroby vyloučen faktor subdodávek. V současnosti je naše společnost plně soběstačná v dopravě, výrobě i povrchové úpravě. Tato skutečnost nám umožňuje dodávat výrobky ve vysoké kvalitě za poměrně krátkou dobu. Samozřejmostí je expresní výroba pro naše obchodní partnery. 

V rámci komplexního přístupu k zákazníkům, provádíme dopravu a montáž našich výrobků.  Poskytujeme také poradenství v oboru požární ochrany staveb, je zajišťován záruční i pozáruční servis výrobků.

 
 
 
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. další informace
OK Nesouhlasím