V současnosti probíhá ve stanicích pražského metra modernizace veřejných toalet. Modernizace spočívá v kompletní přestavbě a obnově nevyhovujícího sociálního zařízení.

Na každém WC, je nově umístěna bezbariérová toaleta a nechybí ani přebalovací pult. Součástí modernizace je i kompletní rekonstrukce rozvodů a veškerých technologií. „Materiálové řešení musí odpovídat předpisovým standardům pro podzemní prostory metra, které jsou z důvodu zajištění bezpečnosti a vysokému obratu zákazníků vyšší než v běžné občanské výstavbě,“ řekla mluvčí Aneta Řehková.

Vzhledem k tomu, že se jedná o prostory, kde jsou enormně zatěžovány všechny použité materiály, je kladen důraz také na dodávku dveří, které musí odolat zvýšenému počtu průchodu osob.

Výroba a dodávka dveří pro silně exponované prostory jakými jsou toalety ve stanicích metra, jsou pro nás velkou výzvou,“  řekl jednatel společnosti PPI – protipožární dveře s.r.o., Petr Čekal. Ocelové dveře musí splňovat vysokou užitnou hodnotu v provedení antivandal s požadavkem na snadné ovládání. Dalším požadavkem bylo architektonické začlenění masivních ocelových dveří do prostoru, který má působit svěže a na první pohled nenarušovat zamýšlenou křehkost nově vzniklých prostor.

V současnosti společnost dodává konstrukčně stabilní a bezpečné dveře pro modernizaci stanic: Dejvická, Náměstí Míru, Staroměstská, Jiřího z Poděbrad, Skalka, Zličín, Stodůlky – východní vestibul, Luka, Lužiny, Hůrka, Nové Butovice, Radlická, Anděl, Karlovo náměstí – Resslova, Náměstí republiky – Masarykovo nádraží, Palmovka -západní vestibul, Háje, Roztyly, Budějovická, Pražského povstání, I.P. Pavlova, Florenc, Nádraží Holešovice.AUM00036 upr
AUM00042
AUM00044
AUM00050
 
 
 
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. další informace
OK Nesouhlasím